Canlı Yayın

RADYO HAYAT yayınını canlı dinlemek için aşağıdaki player tiplerinden birini seçiniz...

Programlar

 • Aile ve Hayat

  Müslüman bir ailenin en önemli ve öncelikli görevi, "Allah'a şeksiz inanan ve İslam'ı şirksiz yaşayan kişilikli,kaliteli insanlar yetiştirmektir." Kuran bu görevin önceliğine şöyle dikkat çeker: “Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar” (Bakara-128) İnsanlık için yegane kurtuluş ve rahmet kaynağı olan islamın,gönüllerde hayat bulup yereşerebileceği müstesna bir zemin olan aile hayatına dair pek çok konuyu,bu programda bulucaksınız.. Özlenen huzurlu bir aile hayatı için Aile ve Hayat programını Adana il müftülüğü vaizleri Fadime TAŞ ve Nuriye ACARLAR sunuyor. Aile ve Hayat Cuma günleri 10'u 5 geçe Radyo Hayat'ta.
 • Ana Haber

  Doğru, ilkeli ve tarafsız haber… Son dakika gelişmeleri, gündeme damgasını vuran önemli haberler gereksiz bilgilerden arındırılmış bir şekilde sizlere sunuluyor… Ensar BAYBURT'un sunumuyla Ana Haber Bülteni Hafta içi her gün akşam 7'de Radyo Hayat'ta.
 • Efendimizden Hatıralar

  Herkesin bir hatırası vardır. Ve herkes birlerinden hatıralar dinlemiştir. Öyle biri var ki hatıraları da kendi gibi âli… Eğer o gün Radyo Hayat olsaydı bugün kendi sesinden hatıralarını dinletme bahtiyarlığına erecektik. Olsun, ravilerin yardımıyla bugünde hatıralarını sizlerle paylaşma şerefine ermek istiyoruz. Mustafa İSLAM'ın hazırlayıp sunduğu Efendimizden Hatıralar Çarşamba günleri 10'u 5 geçe Radyo Hayat'ta.
 • Esma-ül Hüsna

  O’nun adı ile başlamak hayata. O’nun ismiyle bismillah demek. Bizi koruyan, bizi gözeten hatrına, bize en cömert olan, bizi rahmetiyle kuşatan aşkına, bizleri adınla yaşat, bizlere hidayet ver, 99 ismi şerifin yüzü suyu hürmetine bizi doğru yola ilet. Esmaül Hüsna, Nurullah SEVCAN’ın anlatımıyla Salı ve Perşembe günleri 2’de Radyo Hayat’ta.
 • Gece İstekleri

  Gün geceye bürünmüş ve siz ertesi güne yürürken gece istekleri sizinle. Siz istiyorsunuz biz yayınlıyoruz. Hayata dair kısa notların paylaşıldığı takvim yapraklarına sığdırılan kıssaların anlatıldığı ve sizlerden gelen paylaşımların anlatıldıkça çoğaldığı Gece İstekleri Osman MELİKE’nin sunumuyla hafta içi her akşam 9 buçukta Radyo Hayat’ta…
 • Gönül Sohbetleri

  Kalbimize giden yolun en kısa bağlantısıdır manevi açlığımız. Doyduğumuzu zanneder kalkarız ahlak sofrasından. Sonra bir acı duyarız içten içe. Susuzluğumuz dudaklarımıza çıkar. Bir damlası berekettir gönül topraklarımızda. Filizlenir, büyür ve meyveye duruveririz. Ama sadece dinlemesini bilenlere açılır soframız. İştiyakla sunar, afiyetle tadarsınız. Gönül Sohbetleri... Eğitimci Muhammed EMEL'in anlatımıyla Perşembe günleri 11 Haberlerinden hemen sonra Radyo Hayat'ta.
 • Günün Sohbeti

  Yüce dinimizin bizler için belirlediği hayat tarzını, İslami hayata dair pek çok konuda bilinmesi gerekenleri, Müslümanlığın inceliklerini öğreneceğiniz bir program.. Kur’an ve sünnet ışığında gönüllere esenlik veren bu programda yüzyılın insanlığa rehber olan isimlerinden sohbetler dinleyeceksiniz.. Günün Sohbeti, Nureddin YILDIZ hoca efendinin anlatımıyla Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri, İhsan ŞENOCAK hoca efendinin anlatımıyla Perşembe ve Cuma günleri, Mustafa ÖZŞİMŞEKLER hoca efendinin anlatımıyla Cumartesi ve Pazar günleri akşam 6'yı 5 geçe Radyo Hayat'ta.
 • Haber

  Doğru, ilkeli ve tarafsız haber… Son dakika gelişmeleri, gündeme damgasını vuran önemli haberler gereksiz bilgilerden arındırılmış bir şekilde sizlere sunuluyor… Haberler, hafta içi her gün öğleden önce 11'de, öğleden sonra 1'de 3'de 5'de ve akşam 7'de Radyo Hayat'ta. Dinleyin, haberiniz olsun.
 • Hadis Bahçesi

  Sözler vardır duvarlarda asılı kalır. Sözler vardır kitaplarda saklı kalır. Ve sözler vardır insanın hayatına kazınır. Hayatımıza ve yüreğimize kazınacak Allah resulünün söylediği sözler bu programda. Hasan Basri GÖKBULUT hoca efendinin sunumuyla Hadîs Bahçesi Pazartesiden Cumaya 2 buçuk’ta Radyo Hayat’ta
 • Hadislerle İslam

  Hadis ve sünnet, Kur'an'ın beyanı olması cihetiyle Müslümanların inanç, ibadet ve ahlak esaslarını, dünya görüşlerini, hayat tarzlarını ve değer yargılarını tesis eden temel kaynaktır. Diyanet İşleri Başkanlığının yayımladığı Hadislerle İslam eserinden faydalanılarak hazırlanan bu programda pek çok sorunuzun cevabını bulacaksınız. Adana İl Müftülüğü Vaizi Hatice ÇERÇİ'nin hazırlayıp sunduğu Hadislerle İslam Pazartesi günler 10'u 5 geçe Radyo Hayat'ta.
 • Hafta Sonu İstekleri

  Dinleyici isteklerine yer verilen Hafta Sonu İstekleri, Cumartesi ve Pazar günleri öğleden sonra 3'ü 5 geçe Radyo Hayat'ta. İstekleriniz için elektronik posta adresimiz istek@radyohayat.com.tr – Sms ve WhatsApp numaramız 0533 375 53 53 - sabit hattımız 0322 459 94 05
 • Hatm-i Şerif

  Kur’an, okuyana bir nur dinleyene huzur verir. Gözümüzle şahit olduğumuz her bir ayet gönlümüze düşen bir aşktır. O’nu dinlemek, O’nu takip etmek, aslında O'na feda etmektir kendimizi. Rabbinden kendisine bir mektup addedenler rahatlıkla mukabelede bulunacağınız bir program Hatm-i Şerif, Her gün sabah 05'de Radyo Hayat’ta…
 • Hayat Akademisi

  En güvenli limana demir atarcasına sığındığımız, sıcak kavuşmadır ailemiz. Çıkarsız ilişkilerin zirvesine doğru, samimi dokunuşların hissedilmesidir yuvamız. Her şeyden öte en güzel meyveyi dalında yetiştirme sanatına giden kutlu bir okuldur evimiz. Bu okulda öğrenecek çok şeyiniz var. Aile Eğitim Uzmanı ve Aile Danışmanı Selçuk KİPER, bilgi birikim tecrübe ve deneyimlerini hayat akademisinde sizlerle paylaşıyor. Hayat Akademisi Çarşamba günleri 17 Haberlerinden hemen sonra Radyo Hayat’ta
 • Hayat Dünyamız

  Psikolojik sorunları olupta kiminle paylaşacağını bilemeyenlerin, çözüm yolunu bir türlü bulamadığını düşünenlerin derdi artık son buluyor. Kendinizle ve çocuğunuzla ilgili çözümsüz sanılan tüm sorunlara cevap vermeye çalışıyoruz. Çocuklarımız büyür, gelişir, olgunlaşır, bazen anlaşılmaz olur, bazen kendi dünyasına çekilir ve bir bakarsınız kara bulutlar aydınlığa, tomurcuklar çiçeğe dönmüş size en güzel meyvesini sunuyor. Biliriz ki çocuk sahibi olmak nimettir, o nimetin şükrü ise o’nu en güzel hal dili ile terbiye etmektir. Yeni şeyler öğrenmek için psikolog Murat İDİN’in hazırlayıp sunduğu Hayat Dünyamız’ı takip edin. Hayat Dünyamız her Pazartesi 10’u 5 geçe Radyo Hayat’ta.
 • Hayat Kafe

  Hayat kafede biz demliyoruz, siz içiyorsunuz. Şekeri yok ama şeker tadında içine, dua, hikâye, güzel eserler katıyor, karıştırıyor gün akşama yaklaşırken gönül tepsisinden sizlere ikram ediyoruz. Almaz mısınız? İçtikçe bir daha isteyeceksiniz, siz istedikçe biz demlemeye devam edeceğiz. Osman MELİKE’nin hazırlayıp sunduğu hayatın ikramından tatmak isterseniz, Pazartesiden Cumaya her gün 3’ü 5 geçe radyolarınızın başında olun.
 • Hayat Sohbetleri

  Hayat tarzınız size göre mi yoksa kabul ettiğiniz İslam dininin ölçütlerine göre mi şekil alıyor? 21. yüzyıl fani dünyası, sizi ne kadar yoldan saptırıyor yâda hadisler hayatımızın ne kadarında yer alıyor? Yaşantımızın mihenk taşlarını fıkıh doğrultusunda mı çiziyoruz? Cevap vermekte zorlanıyorsanız bize kulak verin ve hayat sohbetlerini takip edin. Osman Nuri TOPBAŞ hoca efendinin anlatımıyla Hayat Sohbetleri Pazartesi Salı ve Çarşamba günleri, Ali Ramazan DİNÇ hoca efendinin anlatımıyla Perşembeden Pazara saat 12’de Radyo Hayat’ta.
 • Hayata Dokunan Öyküler

  Dost meclisinde anlatılan ve ikram edilen çayı unutarak dinlediğiniz öyküler olur. O öykülerde hayatın sürprizlerle dolu olduğunu anlarsınız. O sürprizleri aralayarak hayatın sırrını aralayacağınız hayata dokunan öyküleri Yusuf Özkan ÖZBURUN sunuyor. Bir ömür düşünün, geleceği yaşamadan önce sonsuz gibidir. Yaşanınca farkında olmasakta hayata dokunan öykülerimiz olur. Farklı hayatlardan derlenmiş, duygularımızın bam teline dokunacak Hayata Dokunan Öyküler Cumartesi ve Pazar günleri 11’i 5 geçe Radyo Hayat’ta
 • Hayata Merhaba

  Saat sabahın 7 si… Yeni uyanmış olabilirsiniz, kahvaltı yapıyor olabilirsiniz, trafiğin ortasında veya iş telaşına düşmüş olabilirsiniz… Siz ne yapıyor olursanız olun, biz sizin için gazeteleri tarıyor, aktüel haberleri, çevre, ekonomi, spor ve sağlık haberlerini sizlere aktarıyoruz. Gündemden haberdar olarak güne başlamak için hayata merhabayı takip edin. İbrahim KARANFİL’in hazırlayıp sunduğu Hayata Merhaba, Pazartesiden Cumaya her sabah saat 7'yi çeyrek geçe Radyo Hayatta.
 • İnsanı Onaran Konuşmalar

  Arabanız arızalanır tamirciye götürürsünüz, bilgisayarınız arıza yapar servise verirsiniz. Koskoca ömrü belki kısmen belki tamamen defolu geçirirsiniz. Peki, kendinizi nereye teslim edersiniz? Hayatınızda sizi onaracak sohbetlere mi ihtiyacınız var? Ya da içinizden geçenlere tercüman olacak bir dile? Peki radyo kıvamında sizi onaracak sohbetlere ne dersiniz? Sorular çoğalmadan sizi onaracak konuşmalar yani insanı onaran konuşmalar, Senai DEMİRCİ’nin naif sunumuyla Cumartesi ve Pazar günleri 2 buçukta Radyo Hayat’ta.
 • İslam ve Toplum

  Az araştırıyor ve az okuyoruz. Namazımızı nelerin bozduğunu, neyin haram neyin mübah olduğunu bilmiyoruz veya yalan yanlış ifadeler kullanıyoruz. Sizlere öncelikle mutlaka okumanız gerektiğini hatırlatıyor, akabinde de bizlere kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. İnancınızla ilgili kafanıza takılan veya içinden çıkamadığınız sorularınız mutlaka vardır. Bir ışık misali sizlere güzel bir pencere açıyor ve sizlere fıkıh penceresi programını sunuyoruz. Her Müslümanın hal ilmini, yani ilmihalini bilmesi gerekir. Aklınıza takılan dini içerikli sorularınıza cevap bulmak için bu programı takip edin. Sorularınız için telefon numaramız 0322 459 94 05 SMS numaramız 0533 375 53 53 Elektronik posta adresimiz soru@radyohayat.com.tr Hasan Basri Gökbulut Hoca Efendinin hazırlayıp sunduğu İslam ve Toplum Çarşamba günleri 11’i 5 geçe Radyo Hayat’ta.
 • Kâinatın Efendisi

  Herkesin “nefsim” dediği bir zamanda “ümmetim” diyen Peygamberimizin hayatını hayatımıza zerk etmeğe ne dersiniz? Bir solukta dinleyip arkası bugün olsun diyeceğiniz bir program, Kâinatın Efendisi… Muhammed ARİF’in sunumuyla Kâinatın Efendisi Cumartesi ve Pazar günleri akşam 8’de Radyo Hayat’ta
 • Kıssalarla Hayatımız

  Helaller ve haramlar, aile hayatı, sosyal ve siyasi hayat, hukuki ve ticari hayat, ferdi ve toplumsal ahlak konuları bu programda kıssalarla ele alınıyor. Fıkhi meselelerle ilgili sorularınıza da cevap bulabileceğiniz program Kıssalarla Hayatımız Radyo Hayat’ta sizlerle. Merkez vaizi İdris POLAT hoca efendinin hazırlayıp sunduğu Kıssalarla Hayatımız Çarşamba günü 10’u 5 geçe Radyo Hayat’ta.
 • Kitapçalar

  Her kitapta hayata açılan ayrı bir pencere bulur, farklı bakış açılarıyla tanışırız ve her kitapta hayatın bildiklerimizden ibaret olmadığını fark eder, yeni ufuklar keşfederiz… Tüm bunlara rağmen kitapların en çok ihmal edildiği günümüzde, keyifle dinleyebileceğiniz, kitap tadında bir program olan Kitapçalar - Mektubat Tercümesi, Hayri KÜÇÜKDENİZ’in seslendirmesi ile hafta içi her gece 11 buçukta, hafta sonu sabah 9’da Radyo Hayat’ta.
 • Kur’an’da Adı Geçenler

  Birçok lüzumsuz bilgiyle Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisine dönen insan Kur’an’a ne kadar vâkıf bilinmez. Birçok ünlünün adını hayatını ezbere bildiğimiz bir dönemde Kur’an’da adı geçenleri ne kadar tanıyoruz hiç düşündük mü? Hangi peygamberin adı kaç defa geçiyor hangi peygamber kiminle akraba çıkıyor, meslekleri nedir? Tüm bunların cevabı Kur’an’da Adı Geçenler ’de… Kur’an’da Adı Geçenler Muzaffer AKTAŞ’ın seslendirmesiyle Pazar geceleri 10’da Radyo Hayat’ta…
 • Kur’an-ı Kerim Mealli Hatmi

  Kur’an’ı anlamanın yolu Kur’anî hayattan geçer. Kur’anî hayatın yolu bilmekten geçer. Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Bilmek ve anlamak için takip edin… Kur’an-ı Kerim Mealli Hatmi her gün öğle 12 buçukta Radyo Hayat’ta…
 • Kur'an Işığında

  Kutlu bir mektuptur bize her sayfası. Bir hayatın en zorlu girdabında boğuşurken, içimizdeki çıkmazımızdan tutup nura ulaştıran bir kaynaktır o. bize bizden daha yakın, bizi bize kavuşturan bir muştudur duyduklarımız. Sadece yoluna düşenlerin nasipkâr oldukları bir program; Kur'an Işığında. Kur’an Işığında Kerim AYTEKİN’in sunumuyla Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri 2’de Radyo Hayat’ta.
 • Kuran Kainat İnsan

  Allah isra suresi 44. ayette; ‘hiç bir şey yoktur ki, onu övüp onu tesbih etmesin’ buyuruyor. O'nu tesbih eden kainat, kainat içinde insan ve insana inen Kur'an'ın anlatıldığı, Kur'an Kainat İnsan programı sizi farklı ufuklara götürecek. Selahattin TAŞCI’nın hazırlayıp sunduğu Kuran Kainat İnsan, Cumartesi ve Pazar günleri 5 buçuk’ta Radyo Hayat’ta.
 • Kur'an'da Adı Geçenler

  Birçok lüzumsuz bilgiyle lüzumsuz bilgiler ansiklopedisine dönen insan Kur’an’a ne kadar vâkıf bilinmez. Birçok ünlünün adını hayatını ezbere bildiğimiz bir dönemde Kur’an’da adı geçenleri ne kadar tanıyoruz hiç düşündük mü? Hangi peygamberin adı kaç defa geçiyor hangi Peygamber kiminle akraba çıkıyor, meslekleri nedir? Tüm bunların cevabı Kur’an’da adı Geçenler’de. Kur’an’da Adı Geçenler Pazar günleri gece 10’da Radyo Hayat’ta.
 • Kur'an'ı Anlamak

  Zaman da, tıpkı insan gibi bir sır yumağı. Zaman yumağının içinde neyi gizlediğini ancak Allah bilir. Yaşanmış zamanın kaydını tutan, yaşanacak zamana dair hayaller kurup plânlar yapan yegâne mahlûk insandır. İşte bu insan için gönderilen Kur’an’ı daha iyi anlayacağınız bir tefsir programı. Abdullah PARLAYAN'ın hazırlayıp sunduğu Kur’an'ı Anlamak hafta içi her akşam 8'de Radyo Hayat'ta.
 • Kur'anı Kerim Meali

  Kur'an-ı okuyup da anlamayanlar ve anlamaya sevdalanmışlarla birlikte Kur'an sevdalılarının rikkat ve dikkatle takip edeceği bir program... Ahmet DENİZ'in seslendirmesiyle Kur'anı Kerim Meali Pazartesiden Cumaya sabah 9:40'da, tekrarı akşam 6 buçukta, hafta sonu ise 6 buçukta Radyo Hayat'ta.
 • Madde ve Mananın Yıldızı

  Çağımızın yetiştirdiği mümtaz şahsiyetlerden, milli görüşün mimarı, eski başbakanlardan profesör doktor Necmettin ERBAKAN’ın hayatı Radyo Hayat’ta… Merhum profesör doktor Necmettin ERBAKAN’ın hayatı, madde ve mananın yıldızı programında, belgesel tadında anlatılıyor. Madde ve Mananın Yıldızı Cumartesi ve Pazar günleri akşam 5’i 5 geçe Radyo Hayat’ta.
 • Manevi Önderler

  Müslümanların hakiki âlimlere her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu şu zamanda sizlere Allah dostlarını anlatıyoruz. Allah dostlarını tanımak ve hayatlarını hayatlarımıza zerk etmek için manevi önderleri takip edin.. Manevi Önderler Cumartesi günü gece 10’da Radyo Hayat’ta.
 • Mealli Kur'an-ı Kerim

  Kur'an'ı anlamanın yolu Kur'ani hayattan geçer. Kur'ani hayatın yolu bilmekten geçer. Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Bilmek ve anlamak için takip edin. Mealli Kur'an-ı Kerim her gün 12 buçukta Radyo Hayat'ta.
 • Müzik Kervanı

  Severek ve beğenerek dinlediğiniz eserler Radyo Hayat'ta sizlerle...
 • Neden Olmasın

  İnsanı en çok neler mutlu eder? Çocuğa bırakılacak en güzel miras nedir? Dertlerinizle nasıl başa çıkabilirsiniz? Mutsuzluğun nedenleri nelerdir? Siz hangi tip ebeveynsiniz? Hataları görmeyen mi, görüp düzelten mi yoksa ceza veren mi? Çok müdahale eden mi, kendinize benzeten mi? Çocuk yetiştirmede en iyisi ve en kötüsü hangisi? En taze bilimsel araştırmaların ışığında hazırlanan program; Neden Olmasın? Cambridge Üniversitesinde araştırmacı Vera Tuna'nın hazırlayıp sunduğu Neden Olmasın Cumartesi ve Pazar günleri 10'u 5 geçe Radyo Hayat'ta.
 • Peygamberimin Sevdiği Müslüman

  Enes Bin Malik’ten rivayet ediliyor. Allah Resulü “sizden birinize ben, annesinden, babasından, çocuklarından ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe tam iman etmiş olamaz.” buyuruyor. Allah Resulü’nün göstermiş olduğu imana yolculuk yapacağınız bir program. Emrullah UZUN’un seslendirmesiyle Peygamberimin Sevdiği Müslüman her Pazar akşam 9’da Radyo Hayat’ta
 • Peygamberimizden Hayat Ölçütleri

  Enes Bin Malik’ten rivayet ediliyor: Allah Resulü ‘sizden birinize ben, annesinden, babasından, çocuklarından ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe tam iman etmiş olamaz’ buyuruyor. Allah resulünün göstermiş olduğu imana yolculuk yapacağınız bir program. Ensar TALHA’nın seslendirmesiyle Peygamberimizden Hayat Ölçütleri Pazartesiden Cumaya 1 buçukta Radyo Hayat’ta.
 • Radyo Tiyatrosu / Evliyalar Serisi

  Peygamberlerden sonra Allah’ a en sevgili olan, her asırda İslam’ı, insanlara, asra bakan yüzüyle yeniden anlatan Allah’ın sevgili kulları, evliyalar… Efendimiz s.a.v. in, “varisçilerimdir” buyurduğu ve her birinde peygamber ahlakından örnekler görebileceğimiz, Allah dostlarının hayatlarından derlenen Radyo Tiyatrosu, Cumartesi ve Pazar sabahları 8’de Radyo Hayat’ta.
 • Risale-i Nur Dersleri

  İman ve Kur'an hakikatlerinin çok kuvvetli delillerle izah ve ispat edildiği, Manevi bir Kur'an tefsiri olan Risale-i Nur'dan dersleri Radyo Hayat’ta. Hayatımıza nakşetmek için mutlaka takip edin… Hayrat Vakfı Adana Temsilcisi Mustafa TOPÖZ'ün hazırlayıp sunacağı Risale-i Nur Dersleri her Perşembe 10'u 5 geçe Radyo Hayat'ta...
 • Sorumsuzca Söylenen Sözler

  Günlük hayatımızda kullandığımız o kadar söz var ki, sorumsuzca ve manasını bilmeden söylüyoruz. Peki, bu sözlerin hata olduğunu biliyor muydunuz? Mesela; Arap olayım, elemterefiş kem gözlere şiş, dedikodu etmek ömrü uzatır gibi sözler var ki insanı dinden çıkarmaya kadar götürür. Bilinçli olmadan söylendiği için dinden çıkılmaz belki ama maneviyatımız üzerinde olumsuz etki yapar. Hep birlikte sorumsuzca kullandığımız bu cümleleri, sorumsuzca söylenen sözler programında öğrenelim. İbrahim Soydan ERDEN’in seslendirmesiyle sorumsuzca söylenen sözler Pazartesiden Cumaya 13 Haberlerinden hemen sonra Radyo Hayat’ta.
 • Süleymaniye Dersleri

  Bir ümmetin en büyük arzusu peygamberiyle buluşmasıdır onunla konuşması ve her sözünü can kulağıyla dinleyip ona tabi olmasıdır. Peki, hazır mısınız Peygamber Efendimiz Sallalahu Aleyhi Vesellem ile konuşmaya, onu tüm kalbinizle dinlemeye. O halde bu hasretten vuslata davet ediyoruz. Prof. Dr. Cevat AKŞİT hocanın anlatımıyla Süleymaniye Dersleri Pazartesiden Cumaya her gün sabah 9’da Radyo Hayat'ta.